Clash xiV Results

Jan 1-2, 2016

 
 

Clash XIV Champion

Buchanan02.jpg

Buchanan (CA)

 

3rd Place

Oak Park River Forest (IL)

Clash XIV Runner-up

St Edward (OH)

 

4th Place

Tuttle (OK)


Clash XIV All-Tournament Team

106 Matt Hruby Vacaville (CA)

106

Matt Hruby

Vacaville (CA)

113 Danny Vega Ironwood Ridge (AZ)

113

Danny Vega

Ironwood Ridge (AZ)

120 Peter Kuster Jefferson City (MO)

120

Peter Kuster

Jefferson City (MO)

126 Austin Gomez Glenbard North (IL)

126

Austin Gomez

Glenbard North (IL)

132 Alex Crowe Shakopee (MN)

132

Alex Crowe

Shakopee (MN)

138 Mitchell McKee St. Michael-Albertville (MN)

138

Mitchell McKee

St. Michael-Albertville (MN)

145 Greg Kulas Dakota (IL)

145

Greg Kulas

Dakota (IL)

152 Hunter DeLeon Anoka (MN)

152

Hunter DeLeon

Anoka (MN)

160 Layne Van Anrooy Roseburg (OR)

160

Layne Van Anrooy

Roseburg (OR)

170 Mark Hall Apple Valley (MN)

170

Mark Hall

Apple Valley (MN)

182 Anthony Montalvo Buchanan (CA)

182

Anthony Montalvo

Buchanan (CA)

195 Nathan Traxler Marmion Academy

195

Nathan Traxler

Marmion Academy

 
220 Gable Steveson Apple Valley (MN)

220

Gable Steveson

Apple Valley (MN)

285 Ben Bos Wasatch (UT)

285

Ben Bos

Wasatch (UT)

 

Clash XIV Scholar Athlete Winners

Gavin DeWitt Jefferson City (MO)

Gavin DeWitt

Jefferson City (MO)

Mark Hall II Apple Valley (MN)

Mark Hall II

Apple Valley (MN)

Billy Holton Carrington (ND)

Billy Holton

Carrington (ND)

Patrick Klass Ironwood Ridge (AZ)

Patrick Klass

Ironwood Ridge (AZ)

Trey Keeley Washington (IL)

Trey Keeley

Washington (IL)

Canten Marriott Park Hill (MO)

Canten Marriott

Park Hill (MO)

 
Mitchell McKee St. Michael-Albertville (MN)

Mitchell McKee

St. Michael-Albertville (MN)

Brock Morgan Apple Valley (MN)

Brock Morgan

Apple Valley (MN)

Kyle Taylor Ironwood Ridge (AZ)

Kyle Taylor

Ironwood Ridge (AZ)

Gabriel Townsell Oak Park River Forest (IL)

Gabriel Townsell

Oak Park River Forest (IL)

 

Bracket 2

Bracket 2 Champion (5th)

Apple Valley (MN)

 

7th Place

Washington (IL)

Bracket 2 Runner-up (6th)

Marmion Academy (IL)

 

8th Place

Shakopee_01.jpg

St. Michael-Albertville (MN)


Bracket 3

Bracket 3 Champion (9th)

Anoka (MN)

 

11th Place

Park Hill (MO)

Bracket 3 Runner-up (10th)

Kenyon-Wanamingo (MN)

 

12th Place

Simley02.jpg

Simley (MN)


Bracket 4

Bracket 4 Champion (13th)

Wasatch (UT)

 

15th Place

Glenbard North (IL)

Bracket 4 Runner-up (14th)

Farmington (MN)

 

16th Place

Roseburg (OR)


Bracket 5

Bracket 5 Champion (17th)

Hermiston (OR)

 

19th Place

Prior Lake (MN)

Bracket 5 Runner-up (18th)

Jefferson City (MO)

 

20th Place

Hastings (MN)


Bracket 6

Bracket 6 Champion (21st)

Shakopee (MN)

 

22nd Place

Zumbrota-Mazeppa (MN)

Bracket 6 Runner-up (22nd)

MesaMountain01.jpg

Mesa Mountain View (AZ)

 

23rd Place

Ironwood Ridge (AZ)


Bracket 7

Bracket 7 Champion (24th)

Vacaville (CA)

 

26th Place

Dakota (IL)

Bracket 7 Runner-up (25th)

SaukPraire02.jpg

Sauk Prairie (WI)

 

27th Place

VictorValley02.jpg

Victor Valley (CA)


Bracket 8

Bracket 8 Champion (29th)

Carrington (ND)

 

31st Place

Rio Rancho (NM)

Bracket 8 Runner-up (30th)

Lincoln-Way Central (IL)

 

32nd Place

Rochester John Marshall (MN)


6-0 Wrestlers

 

113 Robert Campos OPRF (IL)

113

Robert Campos

OPRF (IL)

120 Jake Gliva Simley (MN)

120

Jake Gliva

Simley (MN)

120 CJ Hendon Hermiston (OR)

120

CJ Hendon

Hermiston (OR)

120 Victor Gliva Farmington (MN)

120

Victor Gliva

Farmington (MN)

126 David Ortega Victor Valley (CA)

126

David Ortega

Victor Valley (CA)

126 Anthony Madrigal OPRF (IL)

126

Anthony Madrigal

OPRF (IL)

138 Alex Lloyd Shakopee (MN)

138

Alex Lloyd

Shakopee (MN)

138 Hunter Ladnier St. Edward (OH)

138

Hunter Ladnier

St. Edward (OH)

145 Anthony Jackson Simley (MN)

145

Anthony Jackson

Simley (MN)

152 Anthony Wokash Mesa Mountain View (AZ)

152

Anthony Wokash

Mesa Mountain View (AZ)

152 Jared Packer Dakota (IL)

152

Jared Packer

Dakota (IL)

170 Canten Marriott Park Hill (MO)

170

Canten Marriott

Park Hill (MO)

170 Greg Kerkvleit Simley (MN)

170

Greg Kerkvleit

Simley (MN)

170 Logan Moriarity Jefferson City (MO)

170

Logan Moriarity

Jefferson City (MO)

182 Austin Powell Sauk Prairie (WI)

182

Austin Powell

Sauk Prairie (WI)

182 Caden Steffen Zumbrota-Mazeppa (MN)

182

Caden Steffen

Zumbrota-Mazeppa (MN)

182 Lucas Jeske STMA (MN)

182

Lucas Jeske

STMA (MN)

182 Taylor Venz Farmington (MN)

182

Taylor Venz

Farmington (MN)

195 Jalen Martin Jefferson City (MO)

195

Jalen Martin

Jefferson City (MO)

195 Mason Hawkins Farmington (MN)

195

Mason Hawkins

Farmington (MN)

195 Zach Moon Simley (MN)

195

Zach Moon

Simley (MN)

220 Jared Campbell St. Edward (OH)

220

Jared Campbell

St. Edward (OH)

220 Seth Donkers Kenyon-Wanamingo (MN)

220

Seth Donkers

Kenyon-Wanamingo (MN)

220 Tanyi Besong Apple Valley (MN)

220

Tanyi Besong

Apple Valley (MN)

220 Samuel Colbray Hermiston (OR)

220

Samuel Colbray

Hermiston (OR)

285 Bryan Ditchamn Lincoln-Way Central

285

Bryan Ditchamn

Lincoln-Way Central

285 Michael McCawley Vacaville (CA)

285

Michael McCawley

Vacaville (CA)